Witaj na moim blogu!

NALEŚNIKI BAMBUSOWE BEZ LAKTOZY (keto, bez glutenu i laktozy)

5/5 - (3 ocen)

Naleśniki bambusowe bez laktozy to odpowiedź na prośby osób unikających nie tylko większej ilości węglowodanów czy glutenu, ale też nabiału. Powstały na bazie przepisu na znane i lubiane naleśniki z błonnikiem bambusowym. Jednak tym razem śmietanę zastąpiła śmietanka kokosowa. Zdecydowanie obydwie wersje naleśników bambusowych mają świetną konsystencję, strukturę oraz oczywiście smak. Finalnie otrzymujemy naleśniki bardzo zbliżone do tych tradycyjnych pszennych, bez posmaku jajek czy omleta. Sprawdzą się na każdym etapie diety od adaptacji, przez redukcję po stabilizację wagi. W zależności od użytych dodatków można uzyskać dowolne indywidualnie dobrane makro. Ich atutem jest też to, że doskonale smakują zarówno „na słodko” np. z masłem orzechowym, dżemem, owocami, jak i w wytrawnej – z warzywami, awokado, mięsem lub rybą. Naleśniki bambusowe polecam także jako bazę do różnego krokietów, rollsów itp.

Składniki – naleśniki bambusowe bez laktozy

Naleśniki (2 sztuki)

Dodatki (propozycja)

Przygotowanie

Stałą część śmietanki kokosowej podgrzać do rozpuszczenia.

Następnie śmietankę lekko przestudzić mieszając (jeśli będzie gorąca mogą ściąć się jajka).

Dodać jajka i wymieszać trzepaczką do całkowitego połączenia.

W kolejnym kroku należy wsypać błonnik bambusowy i wymieszać na gładką lejącą masę.

Na patelni dobrze rozgrzać tłuszcz a następnie smażyć naleśniki jak tradycyjne. Do obracania na drugą stronę polecam użyć długiej płaskiej łopatki.

Gotowe naleśniki można nadziewać dowolnymi dodatkami, wliczając je w makro posiłku. Tutaj wersja z szynką parmeńską, rukolą, pomidorkami i orzechami włoskimi.

BTW całości (pustych naleśników – 2 szt.): 160 g, 286 kcal, B 16 g, T 23 g, W 1 g.

BTW całości z w/w dodatkami: 330 g, 495 kcal, B 33 g, T 37 g, W 7 g.

7 komentarzy

Paulina

Mniam pyszności 🙂 Jak zawsze super przepisy 🙂 Jesteś mega !
Doradz mi Olu, jeśli do naleśników używam stała część śmietanki kokosowej to do czego zużyć jej płynna część ? Żeby nie marnować 😉

Odpowiedz
Anna

Kupiłam błonnik bambusowy który przypomina straty sweter lub tkaninę – czy to tak on powinien wyglądać?

Odpowiedz
Ola

Zdecydowanie nie powinien tak wyglądać. Błonnik, którego używam przypomina skrobię ziemniaczaną. Jest podlinkowany w moich przepisach w liście składników.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *