By Aleksandra Odziemkowska

Mini poradnik i niezbędnik kucharski dla miłośników diety ketogenicznej

Teraz już w sprzedaży!
Wszystko czego potrzebujesz aby przygotować pyszne, pełnowartościowe i zdrowe posiłki "kuchnii ketogenicznej".

  • Śniadania
  • Dania obiadowe
  • Przystawki i przekąski
  • Desery
  • Ponad to: wskazówki, produkty, zasady diety, redukcja

Zamów teraz
Książka

Współpraca z Olą, to najlepsze co mogło mnie spotkać, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Ola to żywy dowód właściwości ketozy, co ciekawe, jako doświadczony dietetyk kliniczny, sam chętnie skorzystałbym z pomocy Oli w kompozycji własnego menu, gdyż w swoim fachu w przypadku diet niskowęglowodanowych czy też ketogenicznych, Ola jest po prostu bezkonkurencyjna.

Fenomenalne i proste przepisy zarówno dla tych, którzy stosują dietę ketogeniczną, niskowęglowodanową czy eliminacyjną, jak i dla tych wszystkich którzy pragną zmienić nawyki żywieniowe i zdrowo się odżywiać. Jako dietetyk kliniczny sama często inspiruję się przepisami Oli i z czystym sumieniem polecam je również swoim podopiecznym.

Prowadząc moich podopiecznych polecam im przepisy Oli, szczególnie, że każdy zawiera dokładnie rozpisane makroskładniki, co jest niezwykle pomocne w komponowaniu jadłospisów.

Korzystam z przepisów Oli, przygotowując jadłospisy moim podopiecznym, którym zalecam dietę ketogeniczną. Są one proste, bardzo smaczne i dobrze zbliansowane - dzięki czemu początkujący keto-adept szybko rozsmakuje się w swojej diecie i będzie stosował ją z przyjemnością!

Przepisy kulinarne Oli są bardzo proste, łatwe i nie absorbują całego dnia na siedzenie w kuchni. Autorka stara się wykorzystywać surowce, które są ogólnie łatwo dostępne. Większość potraw kwalifikuje się też pod dietę paleo czy inne diety eliminacyjne. No i na koniec najważniejsze, posiłki z jej przepisów są PO PROSTU PYSZNE!

Bardzo często zalecam moim podopiecznym dietę ketogenną, a układając plany żywieniowe niejednokrotnie korzystam z przepisów Oli. Są one proste, wygodne i wprost przepyszne. Bazują na świeżych, nieprzetworzonych i naturalnych produktach. Zaspokajają nie tylko fizyczne potrzeby organizmu, ale również dają wielką przyjemność z jedzenia.

O autorce

O Autorce

Aleksandra Odziemkowska – autorka bloga Ola la LCHF - najbardziej popularnego kulinarnego bloga w Polsce dotyczącego diet niskowęglowodanowych.

Laureatka II Radomskiego Plebiscytu Blogowego w kategorii Najlepszy Blog Kulinarny, na co dzień menadżer, mama i żona, ale przede wszystkim zwolenniczka i propagatorka zdrowego stylu odżywiania i życia.

Dzięki diecie ketogenicznej sama schudła 30 kg i odzyskała zdrowie. Pomimo osiągnięcia celu nie zrezygnowała z zamiłowania do swojej diety i teraz pomaga innym, dzieląc się z nimi swoją wiedzą, doświadczeniem i inspiracjami, współpracując z dietetykami oraz prowadząc warsztaty kulinarne.

Jej przepisy można znaleźć także w miesięczniku „Optymalni”. Niezaprzeczalnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych blogerek specjalizujących się w dietach LCHF.

Czym jest dieta ketogeniczna?

„Jedz tłuszcz! Spalaj tłuszcz!” to najbardziej popularne skojarzanie diety ketogenicznej, jako sposobu na łatwe, smaczne i przyjemne odchudzanie. Tymczasem jest to przede wszystkim doskonałe narzędzie do wejścia w stan ketozy i walki z wieloma chorobami.

Sama dieta ketogeniczna to sposób odżywiania z ograniczonym spożywaniem węglowodanów oraz zwiększonym udziałem zdrowych tłuszczów. Aby jednak była skuteczna i nie stanowiła zagrożenia dla organizmu - tak jak każda inna dieta - powinna być prawidłowo prowadzona i skomponowana bez zapominania o rzeczach nadrzędnych jakimi jest otaczające nas środowisko.

Ta książka nie jest kolejną zwykłą książką kucharską. To coś więcej! Znajdziesz w niej przepisy nie tylko na pyszne potrawy zgodne z dietą ketogeniczną, ale przede przepis na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę. Obok przepisów kulinarnych znalazły się w niej poparte badaniami informacje na temat zgodnego z naturą stylu życia, który pomoże Ci przywrócić równowagę w Twoim organizmie.

Poznasz korzyści, ale i przeciwwskazania, dowiesz się co robić i czego unikać oraz w jakie produkty zaopatrzyć swoją kuchnię. Podpowiem Ci jak komponować posiłki skrojone na miarę Twoich potrzeb oraz celu a następnie utrzymać długotrwały sukces już po osiągnięciu oczekiwanych rezultatów. Znajdziesz tu wszystkie informacje, których potrzebujesz by osiągnąć swój cel!

Zamów tutaj